Bocuse d'Or Lyon 2013

Dmitri Rooz võistleb kokkade olümpial. Homme selgub, kas ta pääseb finaalvõistlusele 10.05.2016

Täna, 10. mail toimub Budapestis kokkade olümpiaks nimetatava võistluse Bocuse d´Ori eelvoor, kus Eestit esindav Dmitri Rooz läheb püüdma finaalikohta. Euroopa eelvoorus võistleb 20 riiki ja finaali pääseb edasi 11.


Üheksa kuud väldanud ettevalmistusperioodil on Farmi peakokk Dmitri Rooz teinud võistlusmenüüd läbi 45 korda. Range reglemendiga konkursil tuleb kokal valmistada kaks võistlusrooga. Kalaroa kohustuslik põhitooraine on tuurade perekonda kuuluv sterlet ning liharoog tuleb valmistada punahirvest.


Kahel võistluspäeval, 10. ja 11. mail, esitlevad gastronoomilisi oskusi kümme Euroopa tippkokka. 5,5-tunnise ettevalmistuse järel esitletakse võistlustöid tribüünitäie publiku silme all rahvusvahelisele žüriile. Eestist kuulub žüriisse Dimitri Demjanov.


Roozi sõnul on tunne enne võistluspäeva väga hea. „Teeme hetkel viimaseid ettevalmistusi, käime turul ja anname mõned intervjuud kohalikule pressile,“ sõnab ta. Lisaks kohustuslikule toorainele, võib iga võistleja kasutada oma kodumaalt kaasa võetud produkte. Roozi menüüst leiab järgmisi Eesti tooraineid: vabajooksu kanamunad, rukkijahu, eesti siider, kartulid, suvekõrvitsa õisikud, kadakamarjad, metsik tüümian ja puravikud.


Rooz serveerib oma kalaroa Eesti aja järgi kell 15.30 ja liharoa kell 16.05. Otseülekannet võistlustelt saab jälgida veebi vahendusel aadressil: http://www.bocusedor.com/web-tv


Kohapeale on meie kokale sõitnud pöialt hoidma üle 50 eestlase.  


Garanteerimaks finaalipääs, peab Eesti kandidaat pääsema 11 parima sekka. Finaalvõistlus toimub 2017. aasta jaanuaris Lyonis, Prantsusmaal ja seal on võistlustules 24 maailma parimat kokka. Eesti seni parim finaalikoht on 14.


Pikka ja pingelist treeningperioodi on Roozil aidanud kindlustada 15-liikmeline meeskond. Võistlusareenil saab talle abiks olla commis chef ehk noorkokk Vladislav Borovik ja treener Pavel Djatškov. Tuge ja nõuandeid on varasemalt jaganud mitmed Eesti tippkokad ning võistluste patroon ja eestvedaja Dimitri Demjanov.Bocuse d´Or Eesti tänab toetajaid ja koostööpartnereid, kelleks on Maaeluministeerium, Euroopa regionaalarengu ja sotsiaalarengu fond EAS vahendusel, Electrolux Eesti, restoran Farm, Varbla kalakasvatus, Saare Uluk, Andre farm, Bestmark, Farwell, Haktek Seadmed, Tori Jõesuu siidritalu, Dunker, Svensky Kaubandus, Mottra Caviar ning paljud vabatahtlikud.


Meeleolusid ja fotosid ürituselt jagatakse jooksvalt Eesti fännide Facebooki lehel: www.facebook.com/bocusedor.estonia