Bocuse d'Or Lyon 2013

Kokkade olümpiale sõidab Eestit esindama Dmitri Rooz 31.10.2015

Täna toimunud Bocuse d’Or kokkade võistluse Eesti eelvooru võitis Dmitri Rooz restoranist Farm, teise ja kolmanda koha said vastavalt Dmitri Fjodorov ja Pavel Gurjanov restoranist Cru. Parima abikoka tiitli sai samuti Roozi commis Vladislav Borovik. Võitja sõidab tuleva aasta maikuus Eestit esindama nn kokkade olümpiale Budapesti.


Euroopa vooru edasipääsu nimel võistles täna viis Eesti tippkokka. Lisaks võidukolmikule veel Taigo Lepik Vabariigi Presidendi kantseleist ja Vladimir Upeniek restoranist Piparmünt.


Kandidaatidel tuli sarnaselt finaalvõistluse rangele reglemendile valmistada viie ja poole tunniga kaks võistlusrooga. Kohustuslike toorainetena kasutatakse liharoa valmistamisel Eesti vutti, vutimune ja varssellerit ning kalaroa põhitooraineks on koha.


Vaata ka võitja kalaroa kirjeldust ja liharoa kirjeldust.

Võistluse peakorraldaja Dimitri Demjanovi sõnul on aasta-aastalt huvi Bocuse d’Ori vastu tõusnud. “Nägime täna viie väga tasavägise võistleja etteastet,” sõnas Demjanov ja lisas, et kokkade endi huvi kõrval valmistas heameelt suur publikuhuvi.


"Eesti sai Bocuse d'Or pere liikmeks 2008. aastal - see on meie jaoks suur au ja piiritu uhkuse allikas! Järgnenud aastatel on kohaliku toidukultuuri areng ületanud isegi meie endi ootused. Tänapäeval on meie suureks eeskujuks kaasaegse Põhjamaade köögi põhimõtted, mille arendamisele aitame omalt poolt kaasa ainulaadsete kohalike toodete ja tipptasemel teeninduskultuuriga. Tänavune Bocuse d'Or Eesti eelvoor oli suurepäraseks näiteks meie edusammudest ja tulevikupotentsiaalist," sõnas Demjanov.

 
"Paul Bocuse - me täname! Täname ka kõiki võrratuid Põhjamaade kokkasid.  Meil on suur au olla teie kaaslasteks/kaasvõitlejateks sellel kulinaarsete otsingute teekonnal," lisas Bocuse d´Or Eesti president.


Varem Rootsile hõbemedali koju toonud Rootsi tippkokk Jonas Lundgren kinnitas, et võistluste tase oli muljetavaldav. “Märgata on selget edasiarengut. Mulle väga meeldis, kuidas võistlejad olid seekord kasutanud kohalikku toorainet. Võidutöös on Eesti köögi identiteet selgelt tunda,” kommenteeris ta. Lundgren lisas, et praeguse seisuga julgeb ta Eestile edasipääsu Budapesti Euroopa eelvoorust ennustada. “Võimalused selleks on väga head,” märkis ta.Žüriisse kuulusid Jonas Lundgren, Heidi Park, Anti Lepik,  Inga Paenurm, Tõnis Siigur, Vladislav Djatšuk, Rudolf Visnapuu, Andrus Laaniste, Jari Karlsson, Patrice Daniel, Ülle Tamsalu, aužüriiliikmena Dimitri Demjanov.


Bocuse d’Or võimaldab professionaalsetel kokkadel esindada Eesti gastronoomiat rahvusvahelisel kokandusvõistlusel, mille finaal toimub iga kahe aasta tagant Prantsusmaal Lyonis. Finaali pääsemiseks tuleb edukalt läbida Eesti eelvoor ja seejärel Euroopa voor, mis järgmisena toimub 2016. aasta maikuus Budapestis.


Korraldajad tänavad kõiki toetajaid.