Bocuse d'Or Lyon 2013

Bocuse d'Or Eesti kandidaadi valimised 30.03.2013

Bocuse dOr Eesti võimaldab professionaalsetel kokkadel esindada Eesti gastronoomiat rahvusvahelisel kokandusvõistlusel Bocuse dOr, mille finaal toimub iga kahe aasta tagant Prantsusmaal Lyonis. Finaali pääsemiseks tuleb edukalt läbida Euroopa voor, mis seekord toimub 2014. aasta mais Stockholmis.  Eesti esindaja valimiseks avati konkurss 2. aprillil k.a.


Kandideerimiseks peavad kandidaadid end kurssi viima võistlustele kandideerimise kriteeriumitega ning täitma avalduse. Laekunud avalduste seast valib Bocuse dOr Eesti välja kandidaadid, kes kutsutakse vestlusvooru. Edasipääsenud esitavad ka praktilise võistlustöö Bocuse d'Or võistlusreeglite järgi. Võitjaga sõlmitakse koostööleping esindamaks Eestit 2014. aastal Bocuse d´Or Europe võistlusel Stockholmis.


Avalduse täitmise tähtaeg on esmaspäev, 20. mai 2013.


Eesti esindajale ja tema abikokale korraldatakse mahukas treeningprogramm Bocuse d’Or Eesti juhtimisel ja kaasabil. Kulutused, mis on seotud rahvusvaheliste võistlustega, katab korraldaja. Nende kulutuste alla käivad transpordikulud, treeneri honorar, toitlustus ja majutus, registreerimistasud, võistluse tooraine, esitluseks vajalikud vaagnad ja kandikud, trükised ja vormirõivad.

 

Taust

Bocuse d’Or, mis sai alguse 25 aastat tagasi, on prestiižseim kokakunstivõistlus maailmas. Gastronoomia vormel 1 nimetatud sündmus sündis kulinaaria grand old man Paul Bocuse’i ideest kutsuda kokku maailma parimad kokad ja panna nad publiku ees võistlema.


Esimest korda kutsuti Eesti osalema maailma enim jälgitud kokandusvõistluse võistlustsüklis 2008-2009 ja saavutas Euroopa eelvoorus 7. koha ja finaalis maailma parimate seas 15. koha. Järgmisel korral sai Eesti Euroopa voorus 20 osalejast 14. koha. 2012. Aasta eelvoorus saavutas Eesti kandidaat 11 koha ning finaalis 2013. aastal 14. kohta.


Seni toimunud võistlused ja kandidaadid:

2008 - Bocuse d'Or Eesti eelvoor: Tõnis Siigur, Peeter Pihel, Dmitir Rooz, Vladislav Djatšuk

2008 - Bocuse d'Or Europe Stavangeris Norras. Eesti kandidaat: Vladislav Djatšuk

2009 - Bocuse d'Or finaal Lyonis Prantsusmaal. Eesti kandidaat: Vladislav Djatšuk

2010 - Bocuse d'Or Eesti eelvoor: Rene Uusmees, Tõnis Siigur, Dmitri Rooz

2010 - Bocuse d'Or Europe Genfis Šveitsis. Eesti kandidaat: Dmitri Rooz

2012 - Bocuse d'Or Europe Brüsselis Belgias. Eesti kandidaat: Heidy Pinnak

2013 - Bocuse d´Or finaal Lyonis Prantsusmaal. Eesti kandidaat: Heidy Pinnak


Võistluste peakorraldaja: Eesti Kulinaaria Instituut


VÕISTLUSTELE KANDIDEERIMISE KRITEERIUMID

AVALDUS

VÕISTLUSTE REEGLID