Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

15. - 16. oktooberMarker icon

TERE TULEMAST EESTISSE, MEIL ON AU TEID VÕÕRUSTADA!

Eesti on Bocuse d’Or võistlusest osa võtnud juba kümme aastat ning seda meie gastronoomia võrdkuju, Dimitri Demjanovi juhtimisel, kes on võistlusesse juba algusaegadest pühendunult panustanud.

Eesti oma rikkaliku gastronoomia ja pikaajalise oskusteabega on täna rahvusvahelisel kulinaaria areenil siiski veel vähetuntud, kuigi omab tugevat ambitsiooni. Oma esimese osalemisega 2009. aastal üllatas riik võistluse žüriid sellise esinemisega, mis viis meid edetabeli tippu.

2020. aasta Bocuse d’Or Europe toimub Eestis, Tallinnas 15. ja 16. oktoobril.

2020. aasta Bocuse d’Or Europe toimub Tallinnas oktoobrikuus

COVID-19 põhjustatud pandeemia tõttu on Bocuse d’Ori Euroopa 2020 võistlus edasi lükatud 15. ja 16. oktoobrini.

Korraldajad on mõtteis kõigivõistkondade, kokkade ja võistluspartneritega, samuti kõigi  võistlustega seotud inimestega.

Tallinn, Eesti

Bocuse d’Or, võistlus näitab veel kord oma avatust uutele gastronoomilistele riikidele ning pühendumust uut tüüpi köögi propageerimisele kogu maailmas.  Kujutage ette linna, kus on peaaegu tuhat fine dining restorani ning kus on esindatud kõik, mis jääb rahvuspärandi ja Põhjala köögi vahele.

Eesti õhk on üks maailma puhtamaid. Siinne tasane maastik on täispikitud soode ja rabade, põldude ja  metsade, paekivi paljandite ning seda ääristab rannajoon. Neli eristuvat aastaaega mõjutavad tugevalt Eesti kokakultuuri. Hooajaline toit on üks Eesti restoranides ja kodude põhiväärtusi. Kõik kohalik, värske ja puhas on saadaval 200 kilomeetri raadiuses. Eesti maitsemeeli on kõige sügavamalt mõjutanud saksa ja vene köögid, olime pikalt nende kahe suure kultuuriruumi vahel. Uus Eesti kokakunst ammutab üha enam inspiratsiooni Põhjala ja Skandinaavia köökidest, mis toetuvad heale kohapeal kättesaadavale toorainele.

BOCUSE D’OR EUROPE PÕHIKONTSEPTSIOON – GASTRONOOMIASAJAND

Ühendame Eesti mineviku tehnoloogilise tulevikuga. Vana ja uue kombineerimist esitletakse läbi gastronoomia ja kohtade, kus Bocuse d’Or 2020 üritused toimuvad.

Mis on BOCUSE D'OR?

1987. aasta jaanuaris lõi Paul Bocuse revolutsioonilise kokandusvõistluse Bocuse d’Or, mis on sarnane suurte spordiüritustega. Ta kujutas ette tõelist etendust, mis paneks rõhu eelkõige kokandusele ja kokkadele.

Idee: tuua üle maailma kokku 24 noort kokka oma põlvkonna kõige lootustandvamate talentide seast ja lasta neil valmistada suurepäraseid roogasid 5 tunni ja 35 minuti jooksul, otse entusiastliku publiku ees.

Nende hindamiseks tuleb kokku žürii, mis koosneb meie planeedi kõige kuulsamatest kokkadest. Lisaks kokandusvõistlusele on Bocuse d’Or ka erakordse meediakajastusega show, kus paljud andekad kokad on just tänu osalemisele endale nime teinud, edendades samal ajal ka oma riigi kulinaariapärandit.

Foto: Lauri Laan

Norra võitis Bocuse d’Or Euroopa valikvooru

Pärast kaks päeva kestnud intensiivset võistlemist 15. ja 16. oktoobril Tallinnas, on Norra kroonitud Bocuse d’Or Europe 2020 kokandusvõistluse võitjaks. Eesti meeskond lõpetas seitsmendal kohal ning pääseb seega lõppfinaali.

President Kersti Kaljulaid andis auhinna üle Christian Andre Pettersenile Norrast, kes avaldas nii võistluse rahvusvahelise korralduskomitee juhile Régis Marconile kui kohtunikule muljet oma pühendumuse, toidu kvaliteedi ja maitsetega. “Nad tõesti mõistavad, kuidas toitu valmistada” kommenteeris kohtunikekogu president Philip Tessier.“ Ootan suure põnevusega nende esitlust Lyonis.”

Võitjale jäid alla 15 ülejäänud võistlejat, kelle hulgast sai teise koha Taani ja kolmanda Rootsi. Kokku pääsevad kümme kokka lõppfinaali, mis toimub Sirha toidumessi ajal, 29. maist 2. juunini Lyonis, Prantsusmaal:

1. Norra - CHRISTIAN ANDRE PETTERSEN
2. Taani - RONNI VEXØE MORTENSEN
3. Rootsi – SEBASTIAN GIBRAND
4. Island - SIGURÐUR LAUFDAL
5. Soome– MIKKO KAUKONEN
6. Prantsusmaa – DAVY TISSOT
7. Eesti – ARTUR KAZARITSKI
8. Šveits – Alessandro MORDASSINI
9. Ungari - ISTVÁN VERES
10. Itaalia - ALESSANDRO BERGAMO

Sel aastal toimus Bocuse d’Or esmakordselt Eestis ja ainulaadsed toorained – Eesti vutt ning angersäga – rikastasid Bocuse d’Ori maailma uute ja huvitavate maitsetega. Kokad pidid palju pingutama, et võita kohtunike poolehoid toorainetega, mis pole veel kulinaariamaailmas laialdast tunnustust kogunud.

Aupresident Clare Smythi sõnul oli kokkade tase märkimisväärne. “Võistlus oli uskumatult tihe. Siin on koos palju erakordseid kokkasid ja õnneks on kohtunikekogu väga kogenud, sest õige otsuse tegemine on vastutusrikas töö,” ütles Smyth.

Bocuse d’Or Europe Tallinn 2020 president Dimitri Demjanov tänab Paul Bocuse’i, kes ürituse 30 aastat tagasi lõi, ning kõiki, kelle abil Bocuse d’Or Eestisse toodi: „Eesti kokkade staatus maailmas ei ole enam endine ja me tegime seda eriti keerulisel ajal!“

See kõik ei oleks võimalik ilma suure hulga toetajate (sh EAS ja Tallinna linn), kaasamõtlejate ja entusiastideta, GL eventsi ja Bocuse d’Or kogukonnata. Aitäh kõigile, kelle abiga sai võistlus toimuda, vaatamata piiratud ressurssidele kui ka pandeemiast tulenevatele ohtudele,“ lisas Demjanov.